SIHP24N65E-GE3 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Siliconix
På lager: 0
Datablad
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
På lager: 3.057
onsemi
På lager: 765
onsemi
På lager: 776
Infineon Technologies
På lager: 499
Infineon Technologies
På lager: 257
På lager: 37
På lager: 257
IXYS
På lager: 5
STMicroelectronics
På lager: 900
N-kanal 650 V 24A (Tc) 250W (Tc) Hulmontering TO-220AB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SIHP24N65E-GE3
DigiKeys varenummer
SIHP24N65E-GE3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHP24N65E-GE3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 650V 24A TO220AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SIHP24N65E-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
122 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±30V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2740 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
250W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
145mOhm @ 12A, 10V