SIHP21N65EF-GE3 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
onsemi
På lager: 569
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 266
Datablad
Infineon Technologies
På lager: 2.000
Rochester Electronics, LLC
På lager: 56.890
IXYS
IXYS
STMicroelectronics
På lager: 670
STMicroelectronics
På lager: 990
På lager: 315
Toshiba Semiconductor and Storage
På lager: 23
Renesas Electronics Corporation
N-kanal 650 V 21A (Tc) 208W (Tc) Hulmontering TO-220AB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SIHP21N65EF-GE3
DigiKeys varenummer
SIHP21N65EF-GE3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHP21N65EF-GE3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 650V 21A TO220AB
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
106 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2322 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
208W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
180mOhm @ 11A, 10V