SIHP15N65E-GE3 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
onsemi
På lager: 0
onsemi
På lager: 1.722
Datablad
På lager: 774
Infineon Technologies
Infineon Technologies
STMicroelectronics
På lager: 890
STMicroelectronics
N-kanal 650 V 15A (Tc) 34W (Tc) Hulmontering TO-220AB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SIHP15N65E-GE3
DigiKeys varenummer
SIHP15N65E-GE3-ND
Producenter
Producentens varenummer
SIHP15N65E-GE3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 650V 15A TO220AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SIHP15N65E-GE3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
96 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1640 pF @ 100 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
34W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
280mOhm @ 8A, 10V