TSML1000
DigiKeys varenummer
751-1220-2-ND - Tape & Reel (TR)
751-1220-1-ND - Afskåret tape (CT)
751-1220-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TSML1000
Beskrivelse
EMITTER IR 940NM 100MA SMD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Infrarød (IR) Emitter 940nm 1,2V 100mA 3mW/sr @ 20mA 24° 2-SMD, Z-bukket
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TSML1000 Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,2V
Producenter
Vishay Semiconductor Opto Division
Synsvinkel
24°
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Retning
Ses ovenfra
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Type
Infrarød (IR)
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
100mA
Pakke/hus
2-SMD, Z-bukket
Strålingsintensitet (Ie) Min @ If
3mW/sr @ 20mA