VS-FC420SA10
DigiKeys varenummer
VS-FC420SA10GI-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-FC420SA10
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 435A SOT227
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 435A (Tc) 652W (Tc) Chassismontering SOT-227
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 750µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
375 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
17300 pF @ 25 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
652W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Chassismontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
SOT-227
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,15mOhm @ 200A, 10V