EEH-ZU1E681UP
DigiKeys varenummer
10-EEH-ZU1E681UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZU1E681UPCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-ZU1E681UPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZU1E681UP
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 680UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 10mOhm 4000 timer @ 135°C
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Producenter
Panasonic Industry
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
795 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5.3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
680 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,504" (12,80mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 135°C