VS-60EPS12-M3
DigiKeys varenummer
VS-60EPS12-M3GI-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-60EPS12-M3
Beskrivelse
DIODE STANDARD 1200V 60A TO247AC
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 1200 V 60A Hulmontering TO-247AC-2L
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VS-60EPS12-M3 Modeller
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 1200 V
Emballage
Rør
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
TO-247AC-2L
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
1200 V
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
60A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.09 V @ 60 A