VS-60EPS08-M3
DigiKeys varenummer
112-VS-60EPS08-M3-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-60EPS08-M3
Beskrivelse
DIODE STANDARD 800V 60A TO247AC
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 800 V 60A Hulmontering TO-247AC-2L
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VS-60EPS08-M3 Modeller
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 800 V
Emballage
Rør
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
TO-247AC-2L
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
800 V
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
60A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.09 V @ 60 A