T15B36CAHM3/I
DigiKeys varenummer
112-T15B36CAHM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-T15B36CAHM3/ICT-ND - Afskåret tape (CT)
112-T15B36CAHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
T15B36CAHM3/I
Beskrivelse
DIODE, TVS, 1.5KW, 36V, BIDIRECT
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
49,9V Klemme 31,1A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
31,1A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
–65°C – 185°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
30,8V
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - Nedbrud (min.)
34,2V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
49,9V