SMCJ60A-M3/9AT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 0
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
Littelfuse Inc.
På lager: 486
YAGEO
YAGEO
På lager: 500
Littelfuse Inc.
På lager: 211
Bourns Inc.
96,8V Klemme 15,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB, SMC
SMCJ60A-M3/9AT
DigiKeys varenummer
SMCJ60A-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ60A-M3/9AT
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
15,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V