5.0SMDJ60A er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 0
Datablad
YAGEO
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Bourns Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
96,8V Klemme 51,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
5.0SMDJ60A
DigiKeys varenummer
5.0SMDJ60ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ60ACT-ND - Afskåret tape (CT)
5.0SMDJ60ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ60A
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
5.0SMDJ60A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
51,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
Ja
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Telekommunikation
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V