SMC3K54CAHM3/9A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 2.165
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Similar
På lager: 377
Bourns Inc.
På lager: 714
Bourns Inc.
87,1V Klemme 34,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMC3K54CAHM3/9A
DigiKeys varenummer
SMC3K54CAHM3/9A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMC3K54CAHM3/9A
Beskrivelse
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SMC3K54CAHM3/9A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
34,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
54V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
87,1V