SMC3K45CA-M3/9A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 2.951
Datablad
Littelfuse Inc.
Opgradering
Similar
På lager: 300
Similar
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
Bourns Inc.
72,7V Klemme 41,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMC3K45CA-M3/9A
DigiKeys varenummer
SMC3K45CA-M3/9A-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMC3K45CA-M3/9A
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SMC3K45CA-M3/9A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
41,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V