SMBJ43CA-M3/5B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 2.332
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
69,4V Klemme 8,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ43CA-M3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ43CA-M3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ43CA-M3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
8,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
43V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
47,8V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
69,4V