SMBJ33CA-M3/5B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 12.768
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
På lager: 13
Similar
Central Semiconductor Corp
Littelfuse Inc.
Semtech Corporation
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Diotec Semiconductor
53,3V Klemme 11,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ33CA-M3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ33CA-M3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ33CA-M3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
11,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
33V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
36,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
53,3V