SMBJ28A-M3/5B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 8.777
Datablad
Similar
På lager: 912
Datablad
Direkte
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 3.619
Similar
På lager: 714
Diotec Semiconductor
YAGEO
YAGEO
På lager: 500
45,4V Klemme 13,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ28A-M3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ28A-M3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ28A-M3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
13,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
28V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
31,1V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
45,4V