SMBJ100CA-M3/52 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
På lager: 6.234
Datablad
Similar
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Similar
Diotec Semiconductor
162V Klemme 3,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ100CA-M3/52
DigiKeys varenummer
SMBJ100CA-M3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ100CA-M3/52
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
111V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V