P6SMBJ100CA
DigiKeys varenummer
4878-P6SMBJ100CATR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-P6SMBJ100CACT-ND - Afskåret tape (CT)
4878-P6SMBJ100CADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
P6SMBJ100CA
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
162V Klemme 3,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
P6SMBJ100CA Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-50°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - Nedbrud (min.)
111V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V