SMB10J28AHE3/5B er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 3.619
Datablad
Similar
Bourns Inc.
På lager: 7.468
Datablad
Semtech Corporation
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
45,4V Klemme 22A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMB10J28AHE3/5B
DigiKeys varenummer
SMB10J28AHE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMB10J28AHE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
22A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1000W (1kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
28V
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - Nedbrud (min.)
31,1V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
45,4V