SZ1SMB28AT3G
DigiKeys varenummer
F11558TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11558CT-ND - Afskåret tape (CT)
F11558DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZ1SMB28AT3G
Beskrivelse
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
45,4V Klemme 13,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMB
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SZ1SMB28AT3G Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
590pF @ 1MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
28V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
31,1V
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
45,4V
Leverandørs enhedspakning
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
13,2A