SMB10J26AHE3/5B er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 0
Littelfuse Inc.
På lager: 3.000
Datablad
Littelfuse Inc.
Semtech Corporation
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
42,1V Klemme 23,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMB10J26AHE3/5B
DigiKeys varenummer
SMB10J26AHE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMB10J26AHE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
23,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1000W (1kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
26V
Spænding - Nedbrud (min.)
28,9V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42,1V