SGL41-40-E3/96
DigiKeys varenummer
SGL41-40-E3/96GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SGL41-40-E3/96GICT-ND - Afskåret tape (CT)
SGL41-40-E3/96GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SGL41-40-E3/96
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO213AB
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 1A Overflademontering DO-213AB (GL41)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SGL41-40-E3/96 Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 µA @ 40 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
110pF @ 4V, 1MHz
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
DO-213AB (GL41)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 125°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 1 A