GDZ12B-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 103.162
Datablad
Similar
onsemi
Dioder – Zener 12 V 200 mW ±4% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ12B-HE3-08
DigiKeys varenummer
GDZ12B-HE3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ12B-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 9 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±4%
Effekt - Maks.
200 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
30 Ohms