MM3Z12VST1G
DigiKeys varenummer
MM3Z12VST1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z12VST1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
MM3Z12VST1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MM3Z12VST1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 300MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 12 V 300 mW ±2% Overflademontering SOD-323
EDA/CAD-modeller
MM3Z12VST1G Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
25 Ohms