GDZ10B-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 65
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 0
onsemi
Dioder – Zener 10 V 200 mW ±4% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ10B-HE3-08
DigiKeys varenummer
GDZ10B-HE3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
GDZ10B-HE3-08GICT-ND - Afskåret tape (CT)
GDZ10B-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GDZ10B-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 7 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±4%
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Effekt - Maks.
200 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
30 Ohms