BZX84B8V2-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 21.402
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
onsemi
Dioder – Zener 8.2 V 300 mW ±2% Overflademontering SOT-23-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX84B8V2-HE3-08
DigiKeys varenummer
BZX84B8V2-HE3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX84B8V2-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
700 nA @ 5 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms