SZBZX84C8V2ET1G
DigiKeys varenummer
SZBZX84C8V2ET1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZBZX84C8V2ET1GOSCT-ND - Afskåret tape (CT)
SZBZX84C8V2ET1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SZBZX84C8V2ET1G
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
50 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 8.2 V 225 mW ±5% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA/CAD-modeller
SZBZX84C8V2ET1G Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
225 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
700 nA @ 5 V