BZX384C20-E3-08
DigiKeys varenummer
112-BZX384C20-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX384C20-E3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-BZX384C20-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX384C20-E3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 20 V 200 mW ±5% Overflademontering SOD-323
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 14 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW