BZT52C20S-7-F
DigiKeys varenummer
BZT52C20S-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C20S-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZT52C20S-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C20S-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 20 V 200 mW ±6% Overflademontering SOD-323
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZT52C20S-7-F Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 14 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Tolerance
±6%
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Effekt - Maks.
200 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
55 Ohms