BZX384B8V2-HE3-08 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | BZX384B8V2-HE3-08 |
Beskrivelse | DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Dioder – Zener 8.2 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323 |
EDA/CAD-modeller | BZX384B8V2-HE3-08 Modeller |
Kategori | Strøm - Lækstrøm @ Vr 700 nA @ 5 V |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 150°C |
Serie | Klasse Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Kvalifikation AEC-Q101 |
Varestatus Forældet | Monteringstype Overflademontering |
Spænding - Zener (Nom) (Vz) | Pakke/hus |
Tolerance ±2% | Leverandørs enhedspakning SOD-323 |
Effekt - Maks. 200 mW | Grundlæggende varenummer |
Impedans (maks.) (Zzt) 15 Ohms |