BZX384B8V2-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 108.999
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 118
onsemi
På lager: 4
onsemi
Dioder – Zener 8.2 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX384B8V2-HE3-08
DigiKeys varenummer
BZX384B8V2-HE3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX384B8V2-HE3-08GICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZX384B8V2-HE3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX384B8V2-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BZX384B8V2-HE3-08 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
700 nA @ 5 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±2%
Effekt - Maks.
200 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms