BAS40L-HG3-08
DigiKeys varenummer
112-BAS40L-HG3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BAS40L-HG3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-BAS40L-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAS40L-HG3-08
Beskrivelse
DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN10062A
Producentens standard leveringstid
74 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 200mA Overflademontering DFN1006-2A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BAS40L-HG3-08 Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 40 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
2,9pF @ 0V, 1MHz
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
200mA
Leverandørs enhedspakning
DFN1006-2A
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 40 mA
Driftstemperatur - Samling
150°C
Hastighed
Svagt signal =< 200mA (Io), Enhver hastighed