BAS40LS-QYL er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Infineon Technologies
På lager: 0
Datablad
Similar
Infineon Technologies
På lager: 6.718
Datablad
Dioder 40 V 120mA Overflademontering DFN1006BD-2
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BAS40LS-QYL
DigiKeys varenummer
1727-BAS40LS-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BAS40LS-QYLCT-ND - Afskåret tape (CT)
1727-BAS40LS-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAS40LS-QYL
Beskrivelse
DIODE SCHOT 40V 120MA DFN1006BD2
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 40 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
5pF @ 0V, 1MHz
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
120mA
Leverandørs enhedspakning
DFN1006BD-2
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 40 mA
Driftstemperatur - Samling
150°C
Hastighed
Svagt signal =< 200mA (Io), Enhver hastighed