WSLP0603R0250FEK er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 4.034
Datablad
25 mOhms ±1% 0,4W, 2/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
WSLP0603R0250FEK
DigiKeys varenummer
WSLP0603R0250FEK-ND
Producenter
Producentens varenummer
WSLP0603R0250FEK
Beskrivelse
RES 0.025 OHM 1% 2/5W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
WSLP0603R0250FEK Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Emballage
Bulk
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,060" L x 0,030" B (1,52mm x 0,76mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)