WSLP0603R0250FEA
DigiKeys varenummer
541-WSLP0603R0250FEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-WSLP0603R0250FEACT-ND - Afskåret tape (CT)
541-WSLP0603R0250FEADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WSLP0603R0250FEA
Beskrivelse
RES 0.025 OHM 1% 2/5W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
25 mOhms ±1% 0,4W, 2/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
WSLP0603R0250FEA Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,060" L x 0,030" B (1,52mm x 0,76mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)