RER65F1000RC02
DigiKeys varenummer
541-RER65F1000RC02-ND
Producenter
Producentens varenummer
RER65F1000RC02
Beskrivelse
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 10W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms ±1% 10W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Funktioner
Induktionsfri
Mfr
Belægning, hustype
Aluminium
Serie
Monteringsfunktion
Flanger
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,750" L x 0,800" B (19,05mm x 20,32mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,405" (10,29mm)
Modstand
100 Ohms
Lederudformning
Loddeører
Tolerance
±1%
Pakke/hus
Aksial, Boks
Effekt (Watt)
10W
Fejlfrekvens
R (0,01%)
Sammensætning
Trådviklet spolemodstand
Klasse
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Kvalifikation
Driftstemperatur
-55°C – 250°C