MAL210258331E3 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
KEMET
330 µF 385 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 386mOhm @ 100Hz 10000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAL210258331E3
DigiKeys varenummer
MAL210258331E3-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAL210258331E3
Beskrivelse
CAP ALUM 330UF 20% 385V SCREW CH
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.7 A @ 100 Hz
Impedans
257 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,504" (12,80mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
385 V
Højde - Monteret (maks.)
3,413" (86,70mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
386mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 85°C