K183M15X7RF5TL2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Parametrisk ækvivalent
0.018 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
K183M15X7RF5TL2
DigiKeys varenummer
K183M15X7RF5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
K183M15X7RF5TL2
Beskrivelse
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
K183M15X7RF5TL2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,102" B (4,00mm x 2,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,220" (5,60mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)