BFC238334623 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.062 µF Filmkondensatorer 350V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238334623
DigiKeys varenummer
BFC238334623-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238334623
Beskrivelse
CAP FILM 0.062UF 5% 1KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Hulmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,394" B (17,50mm x 10,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
350V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)