BFC238334472 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
4700 pF Filmkondensatorer 350V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238334472
DigiKeys varenummer
BFC238334472-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238334472
Beskrivelse
CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,197" B (17,50mm x 5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
350V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)