BFC238504472 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
På lager: 902
Billede for BFC238504472 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238504472
DigiKeys varenummer
BFC238504472-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238504472
Beskrivelse
CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
4700 pF Filmkondensatorer 550V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,197" B (17,50mm x 5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
550V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)