BFC238300155 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Opgradering
TDK
På lager: 428
Opgradering
TDK
På lager: 993
KEMET
1.5 µF Filmkondensatorer 125V 250V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238300155
DigiKeys varenummer
BC1821-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238300155
Beskrivelse
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BFC238300155 Modeller
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,220" L x 0,512" B (31,00mm x 13,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,906" (23,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
125V
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
250V