CR0603-10W-330JT
DigiKeys varenummer
2679-CR0603-10W-330JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CR0603-10W-330JT
Beskrivelse
RES 33 OHM 5% 1/10W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CR0603-10W-330JT Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)