C0805X7R251-472JNP
DigiKeys varenummer
2679-C0805X7R251-472JNPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805X7R251-472JNP
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±5% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805X7R251-472JNP Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Højspænding
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)