TAA240-27C
DigiKeys varenummer
3989-TAA240-27C-ND
Producenter
Producentens varenummer
TAA240-27C
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 24V 240W
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 2 Output 12V 24V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
90%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-10°C – 70°C (med reduktion)
Type
Indkapslet
Funktioner
PFC, Universalindgang
Antal output
2
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
5,91" L x 4,17" B x 1,54" H (150,0mm x 106,0mm x 39,0mm)
Spænding - Output 1
12V
Godkendelsesagentur
CB, CE, cULus
Spænding - Output 2
24V
Standardnummer
Strøm - Output 1
10 A
Minimum belastning krævet
Ja
Strøm - Output 2
5 A