TEQ 300-4812WIR
DigiKeys varenummer
TEQ300-4812WIR-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEQ 300-4812WIR
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER 12V 300W
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 1 Output 12V 25A 75V Indgang
EDA/CAD-modeller
TEQ 300-4812WIR Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
25A
Producenter
Traco Power
Effekt (Watt)
300W
Serie
Spænding - Isolering
3 kV
Emballage
Boks
Applikationer
Industri, ITE (kommerciel), Jernbane
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Type
Indkapslet
Driftstemperatur
-40°C – 80°C
Spænding - Input (min.)
18V
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
6,00" L x 4,00" B x 1,52" H (152,4mm x 101,6mm x 38,6mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CB, CE, cULus, cURus
Spænding - Output 1
12V