TPH2R70AR5,LQ
TPH2R70AR5,LQ
DigiKeys varenummer
264-TPH2R70AR5LQTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TPH2R70AR5LQCT-ND - Afskåret tape (CT)
264-TPH2R70AR5LQDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH2R70AR5,LQ
Beskrivelse
N-CH MOSFET, 100 V, 0.0027 OHM@1
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 22A (Ta), 190A (Tc) 3W (Ta), 210W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5,75)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,3V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
52 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5400 pF @ 50 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
3W (Ta), 210W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
175°C
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5,75)
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
8V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,7mOhm @ 50A, 10V