ISC027N10NM6ATMA1
DigiKeys varenummer
448-ISC027N10NM6ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC027N10NM6ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-ISC027N10NM6ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ISC027N10NM6ATMA1
Beskrivelse
TRENCH >=100V PG-TDSON-8
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 23A (Ta), 192A (Tc) 3W (Ta), 217W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8 FL
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ISC027N10NM6ATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,3V @ 116µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
72.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5500 pF @ 50 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
3W (Ta), 217W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8 FL
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
8V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,7mOhm @ 50A, 10V