TPS73501DRVR
DigiKeys varenummer
296-34785-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-34785-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-34785-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPS73501DRVR
Beskrivelse
IC REG LIN POS ADJ 500MA 6-WSON
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Justerbar 1 Output 500mA 6-WSON (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPS73501DRVR Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
65 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
66dB – 22dB (100Hz – 100kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Underspændingsspærring (UVLO)
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
6-WDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
1,25V
Leverandørs enhedspakning
6-WSON (2x2)
Spænding - Output (maks.)
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,5V @ 500mA