SM72238TDX-3.3/NOPB kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Texas Instruments
På lager: 3.014
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA TO-252-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TO-252-3
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
SM72238TDX-3.3/NOPB
DigiKeys varenummer
SM72238TDX-3.3/NOPB-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SM72238TDX-3.3/NOPB
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO252-3
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
SM72238TDX-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 100mA
Mfr
Strøm - Output
Serie
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
140 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strøm - Forsyning (maks.)
14 mA
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Spænding - Input (maks.)
30V
Leverandørs enhedspakning
TO-252-3
Spænding - Output (min./fast)
3,3V